Atrakcje

geosciezka_babina

Geościeżka "Babina"

wycieczka_z_przewodnikiem

Wycieczka z przewodnikiem

Warto zobaczyć w okolicy:Park Mużakowski

opis 

Drezdno

Leżące blisko granicy z Polską Drezno przyciąga do siebie turystów wieloma zabytkami, świetnymi zbiorami sztuki, interesującą historią i… imprezami w dzielnicy Neustadt. Warto chociaż na jeden dzień wybrać się do stolicy Saksonii i zobaczyć miasto, w którym rezydowali królowie polscy i przebywali nasi najwybitniejsi twórcy udający się na emigrację.

Miśnia

Położona nad brzegiem Łaby Miśnia swoją sławę zawdzięcza najstarszej w Europie fabryce porcelany. Od ponad 300 lat artyście i rzeźbiarze z zegarmistrzowską precyzją formują i dekorują porcelanowe dzieła sztuki. Miśnia to  kolebka Saksonii i urocze miasteczko z pięknym zamkiem, zabytkową katedrą, dobrym winem i niezapomnianymi widokami.

Rhododendronpark Kromlau

Malowniczy Park Rododendronów został założony w 1844 roku. Pod koniec XIX park powiększy został o plantację rododendronów, azalii i różaneczników. Dziś krzewy te znajdują się tu niemal wszędzie, tworząc rozległe malownicze kolorowe dywany. Największe wrażenie na zwiedzających robi obsadzony kwiatami tzw. Wąwóz Różaneczników oraz zbudowany z charakterystycznych bazaltowych kamieni przepiękny most łukowy nad jeziorem Rakotz zwany Diabelskim Mostem

Zamek Stolpen

Zamek Stolpen – średniowieczny zamek usytuowany w miejscowości Stolpen, pozostający częściowo w ruinie. Mieści się na wzgórzu o wysokości 356 metrów n.p.m.